اجرای نما

اجرای نما

اجرای نما

انتشار کتاب «نماهای پایدار؛ روشهای طراحی پوسته ساختمانها با عملکرد پیشرفته»

سنگهای ساختمانی طبیعی به دلیل زیبایی ظاهری و هزینه نگهداری پایین، یکی از رایجترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمانها به شمار میروند. 1. عایق: رایجترین مواد برای عایق، فوم پلیاستایرن منبسط شده و پشم معدنی تختهای است. امکان برش و ابزار زدن سنگ تراورتن آسان است. در این روش از زیر سازی آلومینیوم استفاده می شود و همانطور که از اسمش مشخص است ورقهای کامپوزیت بعد از برش و مونتاژ , شیار خورده و روی ریل های آلومینیومی قابل ریگلاژ نصب می شوند . اگر اتاق مورد نظر شما مستطیل شکل است و عرض کمتری دارد، بهتر است روی طول اتاق مانور دهید و از دیوارهای آن بیشترین استفاده را ببرید. چرا مس به عنوان پوشش سقف و نما استفاده می شود و پاسخ اینکه خوردگی سطح بیرونی مس اکسید شده یک پوشش محافظ روی فلز زیر را فراهم می کند. 1. EIFS پایه پلیمری (PB) که EIFS با پوشش نرم نامیده میشود. نمای عایق حرارتی بیرونی و نازک کاری EIFS شامل یک لایه فوم عایق پلی استایرن، مش تسلیح از جنس الیاف شیشه، یک لایه پوشش پایه پلیمری و لایه پوشش نهایی پایه پلیمری میباشد. البته در سالیان اخیر آجرهای نما با عرض کم نیز به عنوان آجر نمای نازک (آجر پلاک) متداول شده است. در دیوارهای پرده ای غیرشفاف ممکن است به منظور فراهم کردن امکان نازک کاری دیوار داخلی، افزودن عایق حرارتی، برقکاری و عبور لوله های تاسیساتی در داخل دیوار، یک دیوار پشتیبان اضافه شود. دیوارهای سبز معمولا به دو شکل نمای سبز و دیوار زنده اجرا میشوند.

اجرای نمای اچ پی ال

 

دیوارها و نماهای سبز یکی از راه حلهایی است که به همراه سقفهای سبز برای افزایش مساحت فضای سبز شهرها اندیشیده شده است. یکی از نماهای خشک که امروزه مورد استقبال زیادی قرار گرفته است سرامیک خشک می باشد. سرامیک نام گروهی خاک های شکل گرفته ای است که ، در گرمای 900 تا 2000 درجه پخته شده و شکننده باشند. ورقهای کامپوزیت آلومینیوم متشکل از دولایه آلومینیوم به ضخامت ۳ تا ۰/۵ میلیمتر در اطراف و یک هسته از جنس پلاستیک یا یک ماده معدنی پرکننده ضدحریق (نظیر مواد پلیاتیلنی) به ضخامت ۳ الی ۵میلیمتر میباشند. به طور معمول حداقل ۵۰ میلیمتر فاصله بین دیوار پرده ای و قاب سازه ای درنظر گرفته میشود. نمای خارجی مهار شده به میان قاب (دیوار غیرباربر قرار گرفته در فضای بین تیر و ستون) در فضای خالی بین تیرهـا و ستونها قرار میگیرد و در این حالت قاب سازه ای در معرض دید قرار دارد. در سازه هایی که چنین سیستم نمایی دارند، به دلیل پائین بـودن مقـادیر مقاومـت حرارتـی قـاب سـازهای بتنـی یـا فولادی، مشکل عایق بندی حرارتی وجود داشته و انتقال حرارت از طریق تیر و ستون انجام میشود. از آنجا که دیوار پرده ای مستقیماً به قاب سازه ای متصل است، بار باد را به قاب و درنتیجه به تیر و ستون منتقل کرده و لذا در برابر بار باد مقاومت میکند. استفاده از رنگ های سفید، کرم و نقره ای بیشترین تاثیر در جذب مخاطبان را دارد و بیشتر به ماهیت یک ساختمان تجاری شبیه است. این طرح فوق العاده است و حتی می توانید برای تاکید بیشتر از مدلهای کاسه، بشقاب، قابلمه یا حتی کتاب آبی رنگ هم در فضا استفاده و همه نگاه ها را به مرکز فرماندهی خانم ها جلب کنید.

علاوه بر این نماهای آجر نیاز کمی به نگهداری و تعمیر دارند و برای ساختمانهایی با ارتفاعهای مختلف قابل استفاده اند. پانلهای بتنی پیش ساخته بطور کلی بیشتر در ساختمانهایی چون بیمارستانها با ارتفاع متوسط تا بلند، آپارتمانها، هتلها، پارکینگها و ساختمانهای تجاری به کار میروند. براساس یک روش ساده، ضریب متوسط نور طبیعی روز در اتاق های دارای روشنایی جانبی، تقریبا معادل یک پنجم نسبت درصدی شیشه به مساحت کف اتاق است. آیا نمای فایبر سمنت برد از مقاومت و دوام کافی در برابر گرما و سرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید برخوردار است؟ باز شو ها و پنجره ها علاوه بر تامین نور و تهویه فضای داخلی، نقش مهمی در شکل گیری نمای ساختمان بازی می کنند. ۶- طراحی نمای ساختمان با بهره گیری از سنگ تراورتن برای مناطقی که این متریال جزء متریال بومیشان است می تواند مناسب باشد. در ادامه انواع نمای ساختمان ویلایی کلاسیک و مدرن را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت بهره را ببرید. در طراحی نمای کلاسیک یا رومی علاوه بر تمامی مواردی که در طراحی نما بهصورت کلی در نظر گرفته میشود، باید به یک سری موارد اضافهتری همچون تناسبات میان اجزای بهکاررفته در نمای کلاسیک توجه کرد.

 • اجرای آجر چینی در صورت لزوم هره چینی و سپس آجر راسته
 • 1- از نور طبیعی حداکثر بهره را ببرید
 • مراحل کار
 • مقاومت در برابر جداشدن و افتادن از نما

نمای چوبی به سادگی با سایر مصالح ترکیب میشود و امکان ساخت نماهای متنوع را فراهم میآورد. نماهای آجری به علت دوام زیاد، تطبیق پذیری، صرفه اقتصادی، مقاومت در برابر آتش و ظاهر زیبا مورد توجه اند. یکی دیگر از انواع مدل های کامپوزیت مورد استفاده در نماهای خارجی, کامپوزیت با طرح استیل می باشد که در رنگ های مختلفی یافت می شوند. شما میتوانید برای طراحی نمای خارجی مدرن ساختمان ، از این مدل نماها استفاده کنید. در طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق کوچک بهتر است تا حد امکان از وسایل ظریف و باریک استفاده کنید. سخت چوبها عموماً محکمتر و پایدارتر از نرم چوبها هستند. استفاده از سخت چوبها نیز به غیر از گونه های خاصی از آنها در حال افزایش است. عملیات حرارتی (نظیر ترمو چوب) و فرایندهای اصلاح چوب (نظیر ۳۵ نمای ساختمان با طراحی غیر متعارف (قسمت اول) Accoya) توانسته است قابلیت دوام محدوده وسیعی از نرم چوبها را بدون اصلاح در روشهای نگهداری افزایش دهد. البته به کمک روشهای نگهداری پیشرفته نمونه های کم دوام تر نیز میتوانند برای کاربردهای نمای خارجی مورد استفاده قرار گیرند. طبقه همکف این نقشه ساختمان مسکونی به صورت پیلوت است .اختلاف سطح منهای 30 سانتی متر پایین تر از سطح زمین قرار دارد.این طبقه شامل یک پارکینگ و یک سوئیت نقلی دو خوابه است. این گروه محصول به دلیل سهولت در تولید و پایین بودن قیمت توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می گردد.

اگر این مقاله را دوست دارید ، بنابراین می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به اجرای نمای تگری لطفا به صفحه ما مراجعه کنید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۷:۳۳:۳۳ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

طراحی، نظارت و اجرای نمای ساختمان های کلاسیک و مدرن

شایان ذکر است در نماکاری این پل از سنگهای اسپراخون با نقش های تراش خورده گلدار استفاده میشود که بعد تکمیل بر زیبایی این پل خواهد طراحی گچبری نمای ساختمان افزود. در طراحی داخلی آشپزخانه نیز از سبک مدرن استفاده شده است. طراحی نمای مدرن ساختمان ها امروزه مورد توجه بسیاری از مهندسان و افراد واقع شده است و برای این منظور نیز به دنبال بهترین و شیک ترین متریال ها هستند تا بتوانند زیباترین آثار را خلق کنند. برای آشنایی بیشتر با دیوارپوش های طرح آجر همچون ویژگی ، ابعاد ، نحوه ی نصب ، قیمت و رنگبندی باقی مطلب را مطالعه فرمایید، تا بتواند شما را به جهت انتخابی مناسب و با دید بازتری سوق دهد. سید حسن رسولی در مخالفت با این پیشنهاد گفت: اهتمام خانم آروین به شفاف سازی تبدیل به شعر شورای پنجم شده است. نمای شیشه ای ساختمان به عنوان یک طراحی جدید در صنعت و هنر معماری شناخته شده و در سال های اخیر هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. به گزارش سخن، عادل پورقربان ضمن اعلام خبر فوق افزود: به منظور ساماندهی پروژه درب استانبول و آماده سازی برای افتتاح، عملیات نماکاری و جداره سازی سنتی پروژه را طی روزهای اخیر آغاز و به زودی به پایان می رسد. یکی از جذابترین جداره های تمام شیشه ای برای معماران و کارفرمایانی که مدل اسپایدر و قطعات و بازو های آن را نمی پسندند.

 • نقشه معماری و چیدمان
 • طراحی و اجرای نما های اسپایدر و کرتین وال
 • اجرای نمای کامپوزیت پروژه جهاد منابع طبیعی نجف آباد
 • نورپردازی نمای ساختمان

برای ایجاد این تاکید بر ورودی میتوانید از ایجاد تضاد استفاده کنید، مثلا رنگ ورودی را متفاوت از جداره طراحی کنید یا حتی از متریال و بافت متفاوتی استفاده کنید. در این روش جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم، از لاستیکهای دی الکتریکال اصول طراحی نما ویلا - طراحی ویلا و طراحی منظر PVC بین براکت آلومینیومی و نبشی آهنی استفاده میگردد. نمای ساختمان هایی که قدیمی هستند و یا از بین رفته اند را میتوان با رزین کاری و جلا دهنده نما ساختمانها به همان حالت اول برگرداند. با نفوذ آب، ممکنه یخزدگی اتفاق افتاده و نما از سطح جدا شه. چسب مورد استفاده مثل یه ماده الاستیک عمل کرده و کلیه حرکات ارتعاشی که به زیرسازی و نما وارد میشه رو دفع میکنه. استفاده درست از آجر نما در بسیاری از ساختمون ها باعث میشه تا این نما به عنوان یک نمای خاص مورد توجه قرار بگیره . رزین کاری سنگ نما برای هر مصرف کننده ای یک سری هزینه هایی را شامل می شود که باید پرداخت تا در اسایش رفاه بتوان زندگی کرد. به طور خلاصه می توان گفت که پروژه شامل طراحی ساختمان دو طبقه با کارکردهای تجاری می باشد: یک خرده فروشی در طبقه اول و یک دفتر خصوصی در طبقه اول. هنری نموده است که از آن جمله می توان به حضور در برنامه های رسانه پرمخاطب تلویزیون، برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع "امید به زندگی"، چاپ کتاب، و برگزاری چند نمایشگاه هنری اشاره کرد.

طراحی و اجرای نمای ساختمان

ورق آلومینیوم کامپوزیت در حقیقت ترکیب لایهای متریالهایی مانند پلاستیک فشرده و یک لایه نازک چند میلیمتری از فلز آلومینیوم است. شرایطی مانند ساحلی بودن یا جنگلی بودن محل را باید در هنگام طراحی نمای ویلا در نظر داشته باشید. شما باید رنگی را انتخاب کنید که با طبیعت و محیط پیرامون ویلا شما ارتباط نزدیکی داشته باشد. اعطا افزود: اعضای این جامعه عضو حقیقی نیستند که بگوییم رانت ایجاد میکند و در رابطه با تشخیص صلاحیت اشخاص حقیقی تشکل مرجع شناخته میشود. نمای ساختمان میتواند به سلیقه شخصی طراحی شود ولی این طراحی بایدبه گونه ای انجام شود که وقتی در دید عموم قرارگرفت،درواقع حق عموم جامعه اجرا شده باشد. شاید بسیاری از ما این طرح به ذهنمان رسیده باشد که جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی برای ارتباط با دوستان خود ایجاد نماییم. ساختمان هایی که بالاتر از این متراژ می باشند باید به صورت مذاکره با تماس گرفتن و راه های دیگر سر قیمت به تفاهم برسند. در نماهای فریم لس شیشه ای، قابهای آلومینیومی نگهدارنده شیشه (شیشه ها می توانند تکجداره و یا دوجداره باشند) بر روی یک فریم فولادی که از پروفیل هایی با سایزهای متفاوت ساخته شده نصب و فیکس می گردند. برای اجرای نمای سرامیک خشک ابتدا باید زیرسازی به صورت شبکه ای متناسب با ابعاد سرامیک انجام شود سپس سرامیک ها به روش های مربوط به اجرای نما، روی زیرسازی نصب و اجرا می شوند.

که میتوان با توجه به سبک خود یکی از آنها را برای اجرا انتخاب نمایید که در ادامه توضیحات بیشتری در این باب داده شده است. پس از اجرای کمربندی های آهنی زیرسازی ، با هدف رفع خطاهای احتمالی سازه ، نبشی های آهنی با شیارهای لوبیایی روی کمربندی های مطابق با آکس بندی ارائه شده در نقشه های اجرایی، نصب می گردند. نورهای اصلی و گرم را در روی ستون ها و نورهای فرعی را در زیر پنجره ها نصب کنید. همچنین موارد سئو و بهینه سازی سایت را برای شما انجام دهد تا شما توسط موتور های جست و جو گر دیده شوید و در رتبه ی خوبی از این لیست قرار گیرید. همین نمای ساختمان نقش تعیین کننده ای در زیبایی ساختمان و همچنین زیبا سازی شهر ایفا میکند و بهتر است همیشه به آن توجه شود. قیمت انواع نمای ساختمان : طراحی نمای ساختمان با توجه به متریال کاربردی ، ابزار و مواد و مصالح دارای قیمت های کاملا متفاوتی می باشد که با توجه به نوع مصالح و متراژ نما تعیین می شود. در اجرای نمای خشک هیچگونه ملاتی استفاده نمیشه چون تو نمای آجر با استفاده از تجهیزات و قطعات فلزی مثل ریل و پیچ روی ساختمون نصب میشن . از رزین کاری نما ساختمان جهت موارد متعددی می توان استفاده کرد که به همه انها در این مقاله می پردازیم. برای ایجاد کنتراست در آشپزخانه ای که همه کابینت ها سفید یا کرم هستند، می توانید برای دیوار پشت گاز یا بین کابینت ها از آجرهای آبی یا فیروزه ای استفاده کنید.

اجرای نمای بیرونی مهدکودک

اگر این مقاله آموزنده را دوست داشتید علاوه بر اینکه می خواهید درباره طراحی جدید نمای ساختمان مهربانی راهنمایی کسب کنید به صفحه وب مراجعه کنید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۵:۵۲:۱۲ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

۳۵ نمای ساختمان با طراحی غیر متعارف (قسمت اول)

شما می توانید از تیم های اجرایی مختلف در بخش اجرا استعلام گرفته و مناسب ترین قیمت را در کنار کیفیت مناسب قرار دهید و سپس نسبت به انتخاب پیمانکار اجرا اقدام کنید. برای دانلود یا نمایش این مطلب و دسترسی به هزاران مطالب آموزشی و دانلودی نسبت به تهیه اکانت ویژه از لینک زیر اقدام کنید . برای بررسی تخصصی شاید بهتر باشد که به مدرنیته و عوامل ظهور آن بپردازید. اما ما در این جا قصد داریم بحث تخصصی در مورد تاریخ هنر کنیم. این دیوار ها نمونه های مختلفی داشته که چند مورد را در این جا بررسی می کنیم. پنل های چوبی در این مکان گرمای خاصی به دکوراسیون مدرن آشپزخانه داده است. کاهگل ملاتی است که از ترکیب خاک رس و کاه تولید می شود و از آن می توان به عنوان مصالح ساختمانی برای ساخت ساختمان و یا ایجاد نمای کاهگلی بهره مند شد. یکی از مهم ترین کارها پس از گرفتن مجوز ساخت تهیه نقشه برای طراحی نمای ساختمان می باشد. خانه ها با در نظر گرفتن احساس کامل، نسبت به مقیاس توده و تناسب طراحی شده اند. این ضوابط با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، محیطی، آب و هوایی، آداب و رسوم هر منطقه و منظر شهری بررسی طراحی نما خلاقانه می شود. پس از مشخص شدن نوع نما و مصالح آن، مهندسین طراح باید اقدام به تهیه نقشه های فاز2 شاسی کشی نمایند که این مرحله باید با توجه به جزئیات اجرایی سازه و با برداشت دقیق از شرایط موجود صورت پذیرد. نحوه طراحی ساختمان متناسب با اقلیم :طراحی معماری ساختمان باید حتی الامکان همساز با اقلیم باشد به نحوی که از شرایط مطلوب طبیعی حدکثر استفاده به عمل اید .

اضافه کردن درب جدید یا حذف درب های موجود.

آجرنمای انتخاب شده در طراحی نمای خارجی ساختمان ها، چه در تکرار یک شکل حجمی یا جزییات اجزای آن، باید طرح اصلی و اصالت اجرنما را نمایان سازد. و باید براساس آن ویژگی ها، نمای ساختمان طراحی و اجرا گردد. سه بعدی حرفه ای پروژه معماری هتل توسط نرم افزار رویت طراحی شده است ولی متاسفانه رندر موجود نیست و باید رندر گرفته شود. از سوی دیگر اجرای این نما بسیار آسان است چرا که طرحهای آن بهصوزت پیشساخته موجود هستند و تنها برای نصب یه نماکاری متبحر نیاز دارند. اضافه کردن درب جدید یا حذف درب های موجود. یک جای تحلیل های فعالین اقتصادی ایران ایراد دارد. تحریم های آمریکا از ۱۶ اردیبهشت شروع شد و فعالین اقتصادی ایران تصور میکردند با آغاز تحریم موج سنگین تورمی ایجاد میشود که عکس آن اتفاق افتاد. این مجتمع مسکونی از معدودترین مجموعه های آپارتمانی حال حاضر تهران بوده که برای ساکنین حس خانه را القاء می نماید. داشتن تشخص خانه بر احساس تعلق ساکنین می افزاید که در اینجا این مهم با کمک طراحی فضاهای خصوصی و عمومی متنوع و اندیشمندانه، جزئیات حجم و نمای ساختمان محقق گردیده است. درباره ی نام آن گفته شده است که روسها پیش از جنگ جهانی اول در ایران قزاقخانه ها را با این نوع آجر می ساختند. این ورکشاپ آموزشی که کاملا به زبان فارسی ساخته شده است، از ابتدای طراحی معماری را بیان نموده و طبق اصول معماری کلاسیک و با رعایت قواعد مهندسی طراحی شده است. معماری سلطنتی روسیه یک سنت غنی و متنوع است که به مردمان گوناگون توجه نموده و فدراسیون روسیه را طراحی نموده است .

 1. انجام شبیه سازی نور بیرونی ساختمان
 2. طراحی نما با توجه به بافت منطقه
 3. استفاده از پروفیل قهوه ای یا به طرح چوب
 4. ویژگیهای نمای رومی
 5. انتهای طراحی سادگیست
 6. عدم ریزش و پوسته شدن در دراز مدت(در صورت اجرای درست)
 7. 11 دی 1398
 8. استفاده از هارمونی رنگ ها برای فضاهای مختلف

مجموعه شرکتی آب و خاک سازان با بیش از 18 سال سابقه در زمینه خدمات مشاوره های معماری - عمرانی - طراحی داخلی و خارجی گام موثری را در پیشبرد اهداف کارفرمایان برداشته است . ورق های آینه ای تقریبا مانند آینه عمل می کنند. نما چوبی ساختمان علاوه بر اینکه روی زیبایی و جذابیت نما تاثیرگذار است می تواند باعث افزایش ارزش مادی ساختمان نیز شود. انعطاف پذیری پانل کامپوزیت آلومینیومی باعث می شودآن ها برخلاف مصالح دیگر پیرامون سطوح قرار گیرند. نورپردازی نمای خارجی ساختمان بخش بسیار مهمی از طراحی است چراکه تمام آنچه در نیمی از زمان شبانه روز یعنی شب ها دیده می شود وابسته به نحوه نورپردازی ساختمان است. برای نمایش فواره ها در شب از چراغ هایی در زیر محل ریزش آب استفاده می کنند که بایستی با اصول نورپردازی در آب مطابقت داشته باشد. اگر قصد دارید از این سبک برای طراحی نمای ویلای خود استفاده کنید بهتر است طراحی داخلی ویلا را نیز متناسب با نما کار کنید. واضح است که شما برای داشتن نمایی جدید در ساختمانتان هزینه هایی را دارید که می بایست بجا و در هنگام خودش هزینه کنید. از نرده های شیشه ای برای بالکن ها نیز استفاده می شود.رنگ بندی متفاوتی برای شیشه ها استفاده می شود که میتواند در نمای داخلی و خارجی ساختمان بسیار تاثیر گذار باشد.

اگر به طرح های چوبی علاقه بسیاری دارید می توانید از مبلمان با طرح های چوبی مانند میز و صندلی ناهارخوری تماما چوبی در منزل خود استفاده کنید. فروشگاه معماری ایرانیان برحسب نیاز بسیاری از افراد ، شرکت ها و دفاتر مهندسی معماری و عمران تصمیم به ارائه پنجمین مجموعه نماهای ساختمانی ایرانی گرفته است. به نماهای ساختمانی اجرا شده در ایران می دهند و حتی شهرداری بعضی از شهرهای بزرگ کشور دفاتر مهندسی را ملزم به طراحی و سه بعدی کردن نمای ساختمان کرده اند. اگر ضوابط شهرداری منطقه به شما اجازه دهد تا 3 متریال نیز می توانید در نمای مدرن داشته باشید. شما برای املاک جنوبی از ۲ طرف نما خواهید داشت. اجرای آبنما برای استفاده در روف گاردن نیازمند دقت و توجه است. توضیحات بیشتر نمای رومی: نمای رومی یکی از متداول ترین سبک های طراحی نمای ساختمان است که در حال حاضر در کشورمان بسیار رواج یافته است. معمولاً استفاده از آجر نما در رنگ های مختلف، سنگ های ساختمانی که عمدتاً از سنگ تراورتن هستند در نماهای مدرن مرسوم است. توصیه می گردد از مصالح آجر، سیمان، سنگ و یا ترکیبی از این مصالح در سطح نمای ساختمان ها استفاده شود. شرکتهای بورسی 500 هزار میلیارد تومان به بانک و بازار بدهکارند و اگر بابت استقراض نیز ۶ درصد هزینه لحاظ شود جمع ضرر به ۴۶ درصد می رسد. اگر در تهیه اشتراک ویژه مشکل دارید میتونید از این لینک راهنمایی تهیه اشتراک ویژه رو مطالعه کنید .

طراحی نما کاشی

نمای بعضی ها را دوست دارید و برخی دیگر را نمی پسندید. اسپایدر بدون فریم و اتصال فریم پیشرفته سبب میشود تا سازههایی که از نمای شیشهای اسپایدر برخوردار هستند را از دیگر بناها، متمایز کند. عایق حرارتی : مواد و مصالح ساختمانی سبب ایجاد ضریب انتقال حرارت و ظرفیت گرمایی می شوند . شما با استفاده از این نرم افزار می توانید تمامی ایده ها نقشه های ساختمانی را به آسانی در برنامه طراحی کنید و بصورت سه بعدی آنها را مشاهده و سپس قسمت های مختلف را تکمیل کنید. نصب و اجرای چوب نما و روش نصب بر روی دیوار بتنی,نصب ترمووود نما نصب چوب روسی در شکل زیر یکی از بهترین روش های استفاده از سقف کاذب چوبی را در دکوراسیون اتاق مشاهده می کنید. در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و روند مدرن شدن هر روزه بخش های مختلف زندگی، معماری و صنعت ساختمان از قرون نوزده و بیست تاکنون با شتاب زیادی دچار تغییر شده و به سمت صنعتی شدن پیش می رود. البته در حیطه ی معماری یک بنا می توان به سلیقه رفتار کرد اما در واقع وقتی وارد حیطه ی عمومی می شوید، جامعه حقی بر گردن دارد که باید اجرا شود.

جدا از ویژگیهای ظاهری نمای ساختمان که باید برای مخاطب زیبا و چشم نواز باشد، خصوصیتهای دیگری نیز برای نما وجود دارد که البته بیشتر برای ساکنین و استفاده کنندگان از ساختمان اهمیت دارد. در مدرسه، طلا، یا در خانه، برای بچهها و ADULTS عالی است. کاهگل مصنوعی که به آن کاهگل مدرن یا کاهرنگ نیز گفته می شود امروزه جایگزین عالی برای کاهگل قدیمی است. این نوع از طراحی علاوه بر باز گذاشتن دست طراح در اعمال سلیقه شخصی خود میتواند با تلفیق چند نوع متریال منظور های مختلفی را برای بیننده تشریح کند. این کاهگل ها از مواد پلیمری که سازگار با محیط زیست ساخته شده اند پس از خشک شدن ظاهری شبیه به کاهگل های قدیمی پیدا می کنند. نورپردازی می تواند مانند تصویر زیر به صورت خطی و برای قاب کردن نما به کار رود. افراد زیادی تمایل دارند برای کمتر شدن هزینه ساخت و ساز و جلوگیری از اتلاف فضا در کلان شهرها از نمای ساختمان با حاشیه کم استفاده کنند. زوایای تندتر و فواصل نزدیک به هم از نشتهای نوری ناخواسته و یا آلودگی نوری از همسایگیهای مجاور جلوگیری میکند. از آنجا که دیوارهای آجری پس از ساخت منبسط میشوند، بنابراین نماهای آجری باید شامل درز انبساطی قائم پیوستهای در فواصل مشخص باشد.

طراحی و اجرای نماهای خشک

در رابطه با چگونگی طراحی ویلای مدرن پیشتر به تفصیل صحبت کردهایم اما به طور خلاصه باید بدانید که نماهای مدرن تا حد امکان ساده و مینیمال هستند و خوانایی خطوط و الگوها در آنها اولویت دارند. مهم ترین اصل در طراحی نما اصل سادگی و خوانایی است. این در صورتی است که اجرای نماهای مدرن که با دیگر متریال ها انجام می شود کمی شما را محدود تر می کنند و شما نمی توانید تمام اشکال هندسی بخصوص دایره را در نمای ساختمان خود داشته باشید. طبعاً شما نیز خواهان داشتن ساختمانی با نمای زیبا هستید. چه تفاوتی در اجرای نماهای ساختمانی ایجاد شده که به نماهای امروزی مدرن گفته میشود؟ مسائل دستمزد طراحی نمای بیرونی ساختمان متغیر است که البته باوجود تعرفه قیمت هزینه اجرای نمای بیرونی در شرکتهای مختلف این هزینه چندان تفاوتی ندارد و باید با توجه به سلیقه و نیازتان بهترین شرکت مناسب را انتخاب کنید. کافی است هماهنگی در بخش طراحی نما و بین متریال های مختلف را رعایت کنید. علاوه بر این ، معماری جدید ایران با پیشرفت های فناوری و آگاهی روز افزون از چنین پیشرفت هایی موازی است. سری جدید تصاویر نمای بیرون ساختمان که در ایران کار و طراحی شده است. اگر متریالی که انتخاب می کنید دارای هماهنگی بصری و متناسب با ساختمان های اطراف نباشد ممکن است ساختمان زیبایی نداشته باشید. با استفاده از کاشی های ریز و کوچک که رنگ متضاد از کابینت ها و دیوارها دارند، می توایند از بالا تا پایین دیوار پشت اجاق گاز را سرامیک یا کاشی کاری کنید.

اجرای نمای ویلا

اگر هر نوع سؤالی در مورد مکان و بهترین راههای استفاده از طراحی نما ویلا دارید ، می توانید با ما در سایت اینترنتی ما تماس بگیرید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۳:۱۴ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

چرا باید نگران فراگیر شدن سیستمهای تشخیص چهره باشیم؟

نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز وتحت شبکه، امکان کنترل حضور و غیاب را از هر مکان و زمانی فراهم می سازد.این نرم افزار بر روی تمامی ویندوزها قابل نصب می باشد . رسالت ما جمع کردن تمامی محصولات کشور در یک مکان می باشد. تمامی ترددهای کارکنان در این اپلیکیشن اندرویدی ثبت می شود و هم مدیران در یک نگاه می توانند از اطلاعات تردد و کارکرد کارکنان خود مطلع شوند، هم پرسنل می توانند ترددهای خود را مشاهده نمایند. به منظور انتقال اطلاعات در این حالت دستگاه از طریق کابل شبکه LAN به سرور و یا کامپیوتر به صورت موقت متصل می شود و اطلاعات تردد موجود در آن تخلیه می شود. و یا کارکنانی که به کامپیوتر دسترسی ندارند برای ثبت مجوزهایی مانند مرخصی های روزانه و ساعتی و مأموریت های خود چگونه باید عمل کنند؟ در سازمانها و صنایع کوچک و بزرگی که افراد به کامپیوتر دسترسی ندارند؛ پرسنل برای ثبت مجوزهایی مانند مرخصیهای روزانه و ساعتی و ماموریت های خود باید به سیستم مراجعه کنند.

 • امکان تعریف مدیران متعدد به همراه دسترسی های متفاوت
 • نرم افزار حضور و غیاب چیست؟
 • اگر طبقهبندی نخست مثبت باشد، به طبقهبندی دوم میرویم
 • 4- جلب رضایت کارکنان
 • ساخت شرکت NITGEN کره جنوبی

شناسایی چهره در یک تصویر به دلیل پیچیدگی فرآیند تشخیص آن و استفاده ی گسترده ایی که در سیستم های امنیتی، جستجو در بانک اطلاعاتی ، شناسایی افراد و غیره دارد به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. برای یک شرکت و یک سازمان قرار است یک بار هزینه کنید به همین دلیل سعی داشته باشید محصول با کیفیت بخرید که در سال های بعد گرفتار مشکلات خرابی آن نگردید. برای ثبت ساعت حضور و غیاب از روی اثر انگشت، مراقب باشید که انگشتتان تمیز باشد، هیچ گونه آلودگی یا اثر شیمیایی روی انگشت تان نباشد. به طور مثال هنگامی که کارمندی برای ورود به سازمان بخواهد به صورت دستی حضور و غیاب خود را ثبت کند، باید از یک ورودی دارای دستگاه ساعت زنی وارد شده و حتی ممکن است در صف بایستد. وقتی هر کدام از کارکنان وارد شرکت شوند و در دستگاه ساعت بزنند، بلافاصله بر روی گوشی مدیر و همان کارمند پیام اطلاع رسانی ارسال می شود.

نرم افزار تشخیص چهره

اپلیکیشن های حضور و غیاب اندرویدی از لحاظ نوع کاربری به دو دسته با دستگاه حضور و غیاب و بدون نیاز به دستگاه تقسیم می شوند که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در تقسیم بندی دیگر، نرمافزار افزار های حضور و غیاب به دو دسته نرمافزار های ویندوزی و نرمافزار های تحت وب تقسیم می شوند. همچنین این محصول به واسطه ی برخورداری از پنل تحت وب امکان رزرو غذا توسط پرسنل را نیز فراهم می سازد. سامانه حضور و غیاب تحت وب قابلیت مشاهده اطلاعات را از طریق اینترنت به کاربران می دهد و باعث کاهش زمان استفاده و کاهش هزینه ها در سازمان می شود. در این گروه ها تفاوت های مهمی براساس برنامه های کاربردی ویژه وجود دارند. همچنین امکان وجود اشتباهاتی عمدی یا سهوی در ثبت زمان حضور و غیاب توسط اعضا نیز ممکن است. از این سیستمها اغلب جهت اجازه دسترسی کاربران خاص به یک ساختمان و همچنین جهت ثبت زمان و تاریخ از آنها استفاده می شود.

دستگاه حضور و غیاب جهان گستر V800

نحوه ثبت تردد پرسنل با گوشی های همراه بر اساس اسکن Qr کد است و امکان تقلب در این روش بسیار بالاست. پس از آن هم گوشی های دیگر این کمپانی با دریافت یک بروزرسانی از این قابلیت بهره مند شدند. این نرم افزار موجب ایجاد تسهیلات ویژهای برای کاربران آن شده است. بر همین اساس گروه نرم افزار ویسمن تصمیم به طراحی و تولید اپلیکیشن حضور و غیاب کارمندان بر پایه سیستم عامل اندروید نمود. در سازمان هایی که حضور و غیاب به صورت دستی یا دستگاهی انجام می­ شود، جمع بندی حضور و غیاب تمام کارکنان، جداول زمانی کاغذی و… کیفیت و سرعت حضور و غیاب را پایین می آورد. بطور کلی، استفاده از روش های احراز هویت مبتنی بر ویژگی های بیومتریک، در مقایسه با سایر روش های مرسوم همانند استفاده از نیروی انسانی، درصد خطای بسیار پایین و یا حتی صفر دارد. از دیگر معایب این نوع از نرم افزارهای اندرویدی می توان به امنیت پایین آنها در شناسایی پرسنل اشاره کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۱:۲۹ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

10 نکته مهم در طراحی نمای ساختمان کدامند ؟

این امر موجب تفاوت بین نمای فریم لس کرتین وال با نمای شیشه ای فریم لس می شود. در نمای فریم لس کرتین وال به علت شکست حرارتی، اتلاف انرژی به صورت قابل چشمگیری کاهش می یابد. شما می توانید فروشگاه، محصولات و خدمات خود را در کرج آگهی ثبت و از این طریق به تعداد کثیری از مشتریان معرفی شوید. پروژه طراحی معماری مجتمع مسکونی بصورت ویژه طراحی شده و یک از برترین محصولات فروشگاه معماری آرچینا است که مورد تایید تیم فنی ما قرار گرفته و سپس در سایت قرار داده شده است. پلان آکس بندی و ستون گذاری سه تیپ بلوک این مجتمع طراحی و در داخل محصول قرار داده شده است. بلوک های در نظر گرفته شده برای مجتمع ما دارای ۳ تیپ مختلف هستند. شیارهایی که در دو سمت ناودانی و وسط ناودانی تعبیه شده جهت حرکت ناودانی به بالاو پایین و شیار وسط جهت حرکت ناودانی بولت یا بچه ناودانی به بالا و پایین میباشد. پروژه طراحی مجتمع مسکونی جزوه پروژه های پر طرفدار برای درس طرح ۴ به حساب می آید. تو این دوره آموزشی قصد دارم قدم به قدم یک نمای کلاسیک معروف و پر از جزئیات را از صفر شروع به مدل سازی، متریال دهی، نور پردازی شب، پست پرو داکشن کامل و در نهایت رندرش را انجام دهم.

 • پانل های رسی و …
 • فایبرسمنت دکوراتیو
 • دارای 12000 نمونه آماده از لوازم خانه
 • آجرنمای پرتقالی
 • جایگزین کردن ماژول با استفاده از مقادیر منطقی

ولی ما روش دیگری به کار بردیم و همه واحدها را دوبُعدی از کار درآوردیم. در این نوع نمای شیشه ای فریم لس اسپیسرهایی به کار برده شده است که به شکل U هستند و به صورت پازلی به وسیله لقمه های آلومینیومی یا فلزی بر روی لامل های آلومینیومی قرار می گیرند. فیلم آموزشی تستر ایربگ آرمین صنعت شهید حاج قاسم سلیمانی تتو وقتی هکر فناف بازی می کنه(دوبله فارسی) دکوچید دکوراسیون مدرن امروز کار کردن تیلر در بین ردیفهای نهال سفر به ابوزید آباد و بررسی عملکرد ورسیس - قسمت دوم گزارش اختصاصی تسنیم از مراسم تشییع پیکر شهید ابومهدی المهندس 8 ببینید: چرا آمریکا، سردار سلیمانی را ترور کرد؟ چرا طراحی نما برای یک ساختمان مهم است؟ یکی از مهم ترین کارها پس از گرفتن مجوز ساخت تهیه نقشه برای طراحی نمای ساختمان می باشد. از مهمترین تفاوت های میان نمای کلاسیک و مدرن می توان به نوع متریال های استفاده شده در نمای ساختمان اشاره کرد. نمونه هایی از طراحی نمای تجاری را در ادامه این مطلب به نمایش گذاشته ایم, قیمت اجرای رنگ نمای ساختمان - fa.wikipedia.org - شما می توانید با انتخاب هر یک از این نماهای خارجی جدید آن ها را به مرحله اجراء آورید. طراحی نمای مجتمع مسکونی دهلی چالش جدید و مهیجی از معماری مدرن امروزی را به نمایش گذاشته است. چنانچه قصد ساخت ویلا دارید مشاوران ما در مهندسین مشاور آرین کاوش آماده مشاوره به شما می باشند.

قیمت طراحی نما تهران

 

معماری این دوره بیشتر در مورد معابد و پرستشگاه ها چندان مورد توجه نبود ، بلکه در این دوره بیشتر در ساختن ساختمان ها و ابنیه بزرگ و عمومی خلاصه می شد . نورپردازی نمای ساختمان بسیار مهم است و سبب جلب توجه بیشتر آن خواهد شد. در این نوع نما نخست، شبکه ای از پروفیل آلومینیومی که به آن ها لامل گفته می شود بر روی دیواره های خارجی ساختمان نصب خواهد شد. به همین دلیل برای جلوگیری از اتلاف بالای انرژی از شیشه های دو جداره استفاده می شود. اگر از مزایا و ویژگی های منحصر به فرد طراحی و اجرای نمای شیشه تک جداره و دو جداره فریم لس اطلاع ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. سپس، با استفاده از لاستیک های مخصوص آب بندی و هوابندی شده و در نهایت شیشه های تک یا دو جداره بر روی آن ها به وسیله لقمه های آلومینیومی متحرک قرار گرفته و نصب می شوند. کف آن ها با لاستیک هایی که در زمین بازی بچه ها می بینید ساخته شده. این لاستیک ها هم صدای محیط را خفه می کنند، هم هویت و جذابیت خاصی به فضا می دهند. با پروژه های بزرگ و کوچک و کانسپت های متنوع که این امکان را به معماران جوان میدهد تا در پروژه های بزرگ کشور مشارکت کنند. یک ورودی شاخص میتواند تا حد بسیار زیادی در جلب توجه مخاطب تاثیرگذار باشد؛ پس، توجه ویژه به طراحی ورودی را فراموش نکنید! این ریتم، نظم و ترتیب میان عناصر تشکیل دهنده ی نمای آجرنما را در خطوط، صفحات و احجام به کار رفته به نمایش می گذارد.

با توجه به نوع خرپا و سازه و ارتفاع مفیدی که از نمای شیروانی انتظار می رود و همچنین با توجه به نوع نما از سایزها و طرح های متنوع می توان استفاده نمود. البته این نوع سرامیک خود دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه نام برده می شود. آپارتمان مسکونی در شهر Box Hill کشور استرالیا واقع شده که توسط گروه معماری استرالیایی KUD طراحی و اجرا شده است. برش های طراحی شده برای این مجتمع مسکونی ، به تفکیک و برای تیپ بلوک ها، جداگانه طراحی شده است . کف راهروی هر طبقه، رنگ مخصوص به همان طبقه را دارد. پس اولین گزینه این است که ساختمان مورد نظر شما در چه مکانی قرار گرفته دارد. روند رو به رشد ساختمان سازی و احداث پروژه های عظیم ساختمانی در سال های گذشته موجب پیشرفت و تغییرات فراوان در این صنعت شده است. این طبقه، دارای یک تراس مشترک در پشت بام و منقل کبابپزی است که به صمیمیت ساختمان اضافه می کند. در ویدیوی زیر به معرفی این پروژه کامل مجتمع مسکونی میپردازیم. در مناطقی که رطوبت هوا بالاست بهتر است که برای نصب سرامیک کف از ملات ماسه - سیمان با نسبت اختلاط ۱ به ۶ استفاده شود. در ورودی نشانه گذر از فضای عمومی خارجی به فضای خصوصی داخلی و یکی از مهم ترین عناصری است که میتوان به عنوان نشانه ساختمان از آن نام برد. نکته حائز اهمیت در طراحی معماری این پروژه، استفاده از متریال بتن اکسپوز در طراحی داخلی و همچنین دکوراسیون داخلی پروژه می باشد.

اگر این مقاله را دوست دارید ، بنابراین می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به اجرای نمای طرح سنگ سیمانی لطفا به صفحه ما مراجعه کنید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۱:۰۹ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

اجرای نمای کلاسیک،مدرن و نمای رومی

اجرای نمای ساختمان باید توسطِ معماران حرفه ای در طراحی و ساخت صورت بگیرد. سرامیک نما طرح تراورتن در سال های اخیر با مدل های جذاب خود توانسته نظر خانه دارها و معماران بسیاری را متوجه خود نماید. مثلا اگر از طبقه ی بالای ویلای خود به تماشای باغ و حیاط تان بنشینید متوجه هارمونی و طراحی خاص شوید. کار پنج طراح، هفت طبقه از ساختار مخلوط استفاده از فضاهای خرده فروشی زمین و ظرفیت 800 وسیله نقلیه را شامل خواهد شد. این پروژه دارای 5 ظبقه مسکونی و 2 طبقه مشاعات می باشد. 1- این نوع سرامیک خشک پرسلانی با داشتن سوراخ هایی در ضخامت خود مزیت های عایق بندی بیشتری دارند . 1. به دلیل وجود سوراخ در ضخامت سرامیک، خاصیت عایق بندی بهتری دارند. آجر به خاطر داشتن خاصیت مدولار از کار های نئوکلاسیک ایرانی تا کار های پارامتریک و امروزی بازه ی استفاده دارد. معماری ایرانی از دیرباز، ریشه در فرهنگ فارسی دارد. اگر نگاهی به تاریخ کوتاه ایران در روزگاران بسیار دور بیندازیم شاهد تخت جمشید خواهیم بود که متناسب با فرهنگ ایرانی ساخته شده بود . طراحی یک نما می تواند معرف شخصیت و فرهنگ مالک باشد و یا معرف موقعیت مکانی و نوع کاربری ملک باشد. اگر نگاهی به تاریخچه معماری ایران در روزگاران بسیار دور بیندازیم شاهد تخت جمشید خواهیم بود که متناسب با فرهنگ ایرانیان ساخته شده بود . کتیبه های تخت جمشید و سر ستون های زیبای آنها دقیقا در طراح های رومی وجود دارد و به کرات از آنها استفاده می شود.

 • 2 طراحی نمای خرپشته در هماهنگی با نمای ساختمان
 • با کیفیت عالی و درجه یک
 • 10-نقشه های معماری مصوب (مقیاس 200/1 یا 100/1) فایل Cad
 • تجهیز و برچیدن کارگاه محل پروژه
 • PRC (کامپوزیتهای تقویت شده توسط ذرات)
 • 1 ماه و 22 روز پیش
 • 20 روز پیش
 • تنوع در طرح و رنگ

شکلهایی مانند ستون های برجسته با سر سفارش طراحی نما ستونهای مخصوص طراحی نمای ساختمان به خود وهمچنین عکس نمونه کار طراح های قاشقی بر روی ستو نها شیشه از زیبایی های این ساختمان ها هستند . زمانی که زیبایی ظاهری و آرامش و صرفه جویی در انرژی برای ساختمان ها مدنظر قرار گرفت، ایجاد نما ها با مصالح و شیوه های مختلف در دستور کار مالکان و سازندگان ساختمان ها قرار گرفت. که برای کاهش هزینه ها و انجام یک روش بدون عیب و نقص بهتر است . آجر نما از جمله دیوار پوشش های سنتی می باشد که امروزه بخاطر عایق نبود در برابر صدا و گرما و همچنین تنوع کم نسبت به دیگر دیوار پوش های زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد. تنوع سنگ یکی از دلالیل محبوبیت این متریال است . در این مقاله ضمن بررسی متریال های رایج طراحی نما در ایران ، به متریال های به روز تر ، ارزان تر ، با دوام تر و با اجرای آسان تر اشاره می کنیم . در طراحی نما ساخت نمای سنگی بسیار شیک و حائز اهمیت است. • طراحی نماهای جنوبی و غربی ساختمان اصلی و نیز نمای شمالی ساختان سرایداری در پیوند با محوطه سازی و گودالباغچه و حجم کلی گلخانه ها.

قیمت اجرای رنگ نمای ساختمان

در ساختمان های بلند مرتبه و انبوه سازی ها بزرگترین مشکل در اواخر پروژه، مربوط به طراحی نمای پروژه ها می باشد. سیستم در نظر گرفته شده اجرا در طراحی نما این پروژه، نصب آجرها به روش خشک و با همپوشانی های مختلف است. اما چطور باید طراحی نمای ساختمان یک ساختمان را نور پردازی کامپوزیت آلومینیوم سفارش طراحی نما شرکت عکس نمونه کار کرد . باید به شما بگوییم که هماکنون در حال خواندن مقالهای درباره اجرای نمای خشک و مزایای نمای خشک ساختمان هستید. چوب سرخ مقاومت بسیاری در برابر جمعشدگی و انقباض دارد؛ همین موضوع تا سالها خیال شما را بابت مراقبت از نما (در صورت اجرای صحیح آن در هنگام نصب) راحت خواهد کرد. کشور فنلاند پس از سالها تحقیقات و آزمایش در زمینه عمل آوری حرارتی چوب ، به روش ترمووود (THERMOWOOD) دست یافت . استفاده از چندین منبع نور در این زمینه بسیار مفید است، همچنین بهره گیری از آینهها برای بازتاب نورهای موجود به روشنتر شدن محیط کمک به سزایی میکنند. همانطور که استودیو CAAT اظهار دارد، یک اصل ثابت تاریخی در معماری ایران وجود دارد: غنای جزئیات در همزیستی با بازنمایی سادگی در مقیاس کلی که با زمینه و عملکرد ادغام می شود.

طراحی نما خارجی

همانطور که استودیو BAS اظهار می دارد، روی نمای این ساختمان، حرکت نما وجود دارد که این حرکت پس از طراحی بر روی نمای ساختمان پیاده سازی شده است. ذخیره شده ۲ روز پیش - پاورپوینت طراحی نمای ساختمان مسکونی ارغوان 1 . News-View-5731.html ذخیره شده ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ه.ش. ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ه.ش. ۵- کلیه نقشه ها دارای نام و نام خانوادگی مالک ، شماره پرونده ، پلک ثبتی ، آدرس ملک ، نام طراح و مهر شرکت باشد. WORKac، J. Mayer. H، Clavel Arquitectos، Nicolas Buffe برای ساخت نماهای گاراژ همراه با شرکت معماری Riley K / R (Keenen / Riley) Exxesite Corpse انتخاب شدند. ضرورت ایده های ساختمان ها عکس نمونه کار زیبا نو شرکت طراحی نمای ساختمان در نمای ساختمان به جرات میتوان گفت بسیاری کامپوزیت آلومینیوم از ساختمانهای ساخته شده در سطح شهر حس دلزدگی را در بیننده القا می کنند . طراح نمای پوسته ای آجری را به لباسی تشبیه می کند که همانطور که لباس بدن را فرا می گیرد، این پوسته آجری نیز ساختمان را در بر گرفته است. در ساختمان های بلند مرتبه و تجاری قیمت تمام شده ی مناسبی برای کار فرا دارد. بسیاری از ساختمان های مدرن در طول روز کاملا ساده به نظر می رسند، اما زمانی که شب فرا می رسد، این بناها داستان دیگری برای گفتن دارند.

معمولا این روش برای نماهایی مفید است که مصالح سخت دارند؛ مانند سنگکاریهای تزئینی. انتخاب چسب مناسب که از نظر خصوصیات فنی با آجر، سرامیک و… همخوانی داشته باشد مهم است و نیاز به مطالعات مهندسی دارد. برای درزگیری و آب بندی نمای فریم لس از چسب های مختلف مانند پلی اورتان استفاده می شود. چوب از انواع مصالح خاص و متفاوت برای طراحی نمای طراحی نمای ساختمان های بزرگ ساختمان است. بتوانید با ایده گرفتن از آنها، نمایی بینظیر و منحصربهفرد را برای ساختمان خود انتخاب کنید و جلوه بینظیری را به نمای خارجی ساختمان بدهید. برای به کار بردن نمای چوبی بایستی به عوامل بسیار زیادی توجه داشته باشید که از مهمترین آنها می توان به شرایط آب و هوایی محیط زندگی و نوع چوب انتخاب شده اشاره کرد. ساختمان زیر، یک نمای شفاف توری مانند دارد که فضای داخل را کاملا به نمایش می گذارد و مرز محیط درون و بیرون را از بین می برد. بعد از اجرا سنگ ها علی الخصوص سنگ گرانیت به دلیل سطح صیقلی خود و چسبندگی پایین به ملات امکان کنده شدن از ساختمان را دارند. ورق های کامپوزیت دارای وزن کمی حدود ۸-۵ کیلوگرم در هر مترمربع می باشند که در مقایسه با دیگر - سبکی وزن-۱ مصالح از قبیل سنگ، شیشه و سیمان دارای پایین ترین وزن ممکن می باشد. گرمی و طراوتی که چوب در کنار متریال های دیگر مانند سنگ یا سیمان القا می کند باعث شده تا مجریان به سمت ترکیب این متریال با دیگر متریال ها بروند.

اجرای نما با سیمان

برای ایجاد نمای کاهگلی منزل یا ساختمان خود می توانید از کاهگل مدرن و یا مصنوعی استفاده کنید، کاهگل مدرن قابل استفاده در کلیه سطوح فلز، سنگ، گچ، سیمان است. برای طراحی نما باید از مصالحی استفاده کرد که عایق انرژی و صدا باشند. پانلهای این محصول، بهصورت تک جداره یا دوجداره و با عایق حرارتی ارائه میگردد، این پانلها توسط اتصالات فولاد ضدزنگ در چهار، شش یا چند نقطه به یکدیگر متصل میگردد. فناوری مورد استفاده در این نما شامل به کار بردن تکیهگاههای مخصوص غلتکیِ ساخته شده از فولاد ضد زنگ است که روی سازه اصلی از نظر طراحی معماری و توسعه راهحلهای نهایی، آزادی بسیار خوبی را فراهم میآورد. طراحی نما می تواند برخلاف چیزی که اکثریت فکر می کنند، ساده باشد و تنها با اجرای یک الگوی خاص و دارای کم ترین پیچیدگی به نتیجه منحصر به فردی منجر شود. ما برای پیشرفت در طراحی نمای ساختمان همیشه در تلاشیم تا با بکار گیری از تکنولوژی های برتر طراحی نما بهترین نتیجه را برای مشتریان رقم زنیم. معماری پارامتریک یک پروسه بر پایه تفکر الگوریتمیک می باشد که یک سری پارامتر و قوانین همراه یک دیگر روابط بین هدف طراحی و نتیجه طراحی را تعریف و روشن می کنند. انتخاب متریال از دیگر اصولی است که نقش مهمی در طراحی نما ایفا می کند. با توجه به نمای ساختمان زیر می توان به سادگی دریافت که روشنایی و تاریکی تا چه حد در چگونه به نظر رسیدن نما تاثیر دارند.

اجرای نمای فلزی

در ایران نیز همواره طراحی های متفاوت و زیبای نمای خارجی ساختمان نقش بسیار پر رنگی در ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و تجاری دارد. هر متریال بستر و ملزومات خاصی دارد و هر جایی نمی توان از آن استفاده کرد و نکته ی خیلی مهم دیگر اینکه ترکیب متریال ها اهمیت بسیاری دارد. باید توجه داشت که استرچ متال بر روی متریال های دیگر مانند شیشه اجرا می شود و می توان نور گیری خاصی نیز ایجاد کرد. از دیگر مزایای نصب نمایان سرامیک، امکان تعویض تایل ها بدون جا به جا کردن تایل های مجاور می باشد. البته باید دقت داشته باشید که استفاده کردن از روش تر دوام سنگ هایی که در نما به کار می رود را بیشتر می کند. اگر به دنبال کم کردن مصرف انرژی خانه بدون دردسر میگردید آجر می تواند متریال مناسبی برای شما باشد. بازسازی نما و اصلاح پوسته پروژه برای حفظ ساختار اصلی بود. برای اجرای و طراحی نما رومی از سنگ استفاده شود مانند اکثر کارهایی که در تهران انجام می شود. استفاد ه از شیشه های دو جداره و یا دو قاب موازی برای این سطوح به ویژه برای پنجره ها توصیه می شود . برای داشتن خانه ای سبز کافی است از همان روزهای ابتدایی بازسازی ساختمان یا نوسازی ساختمان به این مورد توجه کنید.

اجرای آبنما حیاط

اگر این نوشتن را دوست دارید و دوست دارید حقایق بیشتری راجع به ضوابط طراحی نما منطقه 1 مهربانی به صفحه وب مراجعه کنید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۰:۰۶ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

طراحی نمای رومی ساختمان ،طراحی نما رومی،طراحی نمای ساختمان ،طراحی نمای رومی ،

یک ساختمان لوکس در لندن که به طور کامل در یک پوسته ی آلومینیومی پیچیده شده و به وسیله برش لیزری شکاف هایی برای عبور نور در آن ایجاد شده، بدون پنجره و دربی که قابل مشاهده باشد. در این روش تایل های سرامیک خشک توسط قطعات کلیپس ساخته شده از فولاد ضدزنگ (stainless steel)، به ریل های آلومینیومی زیرسازی در فواصل مشخص متصل می شود. در این روش با توجه به استفاده از زیرسازی آلومینیومی، حجم زیادی از زیرسازی آهنی کاهش می یابد. طراحی نمای ساختمان هر چقدر زیباتر و جذاب تر باشد قیمت ساختمان افزایش می یابد. نمای ساختمان که توسط گروه Igloo Architecture طراحی شده دارای خطوطی برش خورده و پنجره های بسیار عریض می باشد که هر کدام به تناسب دارای فرمی منحصر به فرد هستند. نمای چوبی جذاب این ساختمان در جنوب هلند توسط گروه معماری Rotterdam 24H Architecture طراحی شده است. معمار این پروژه یوشی هیرو آمانو با طراحی فرمی مواج به سازه ظاهری متمایز بخشیده است. یکی از شهرهای موفق در زمینه توجه به بافت منطقه در ایران شهر کاشان است که از آجرِ نما بیشتر در طراحی نمای ساختمان استفاده می کنند. در طراحی نما ساختمان چند طبقه و ویلایی از مصالح مختلفی استفاده می شود که هر یک از این مصالح می توانند ظاهری متفاوت را به ساختمان های مسکونی و تجاری ببخشند.

اجرا نما سنگ

مجموعه ۲۰ عکس نمای ساختمان مسکونی اجرا شده در ایران را برای شما عزیزان اماده کرده ایم تا برای طراحی های خود به بهترین نحو بتونید ازشون ایده بگیرید. علاوه بر این، نگهداری و نظافت این نحوه اجرا به مراتب کمتر است و کارفرما هم توانایی سفارشیسازی زیادی پیش رو دارد. نما در واقع یک سطح صاف و تخت نیست بلکه آن سطح انتقالی بین فضای داخل و خارج است که با عقب نشستگی و پیش آمدگی، تراس و غیره با فضای داخل مسکن ارتباط پیدا می کند. این اجزا در صورت رعایت مسایلی که پیش از این نیز به آن پرداخته شد می توانند با یکدیگر نقاط اشتراک جالبی داشته باشند که نمی توان وجود آنها را نفی کرد. شیشه های چند لایه در سال در سال 1903 توسط شیمیدان فرانسوی ادوارد با الهام از یک حادثه آزمایشگاهی اختراع شد. نمای سنگی ساختمان و نمای آجری ساختمان از انواع نماهای بیرونی پرطرفدار و محبوب هستند که از این نماها اغلب برای نمای ساختمان های دوبلکس و چند طبقه و ویلایی استفاده می شود. می توانید با استفاده از چند تکه چوب ساده و یک طوری مخصوص محفظه ای کوچک طراحی کنید که در آن گل های شمعدانی و گیاهان آپارتمانی را قرار دهید. در حد ساده ک فقط پرسپکتیو معرفی بشهبا سلام .

رایج ترین پروفیل برای این نوع سازه لوله از جنس فولاد یا استیل می باشد.این شیوه محاسبات ساده ای دارند. شکل قرارگیری مهار، نوع و تعداد آنها به عواملی نظیر نوع سنگ مصرفی، ضخامت سنگ، جنس دیوار پشتیبان و نوع بارهایی که به آن وارد می شود، بستگی دارد. اب نما بستگی به محدودیت مکان و نوع آن ساخته میشود. بر اساس شواهد تاریخی، در قرن ششم میلادی برای اولین بار در کلیسایی در قسطنطنیه از شیشه به عنوان یک مصالح ساختمانی استفاده شده و قصر کریستال لندن اولین ساختمان شیشه ای بود که در سا ل۱۸۵۱ ساخته شده. اتصال نمای کرتین وال به سازه ساختمان بوده و بار بام بر روی نمای کرتین وال وارد نمی شود. نمای کرتین وال : استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که جزئیات نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله ماهای کرتین وال می باشد. از این رو طراحی نما دارای جایگاه ویژه ای بوده و هست و احتمالاً خواهد بود. بسته به اینکه از کدام نوع استفاده میشود ابعاد آن نیز متغیر خواهند بود. بست و پینها در ابعاد و انواع مختلفی موجود هستند. نمای طراحی شده دارای یک صفحه با طرح باران مانند که بر روی پانل آلومینیومی با ابعاد کوچک برش خورده است و با آجرکاری نمای ساختمان های مجاور نیز همخوانی دارد. پانل های آلومینیومی برش خورده مانند پوسته ای زیبا نمای ساختمان را پوشانده است. از طرفی امکان نصب کلیپس ها بر روی قطعات عمودی آلومینیومی فراهم می شود.

 • قابلیت نصب پلاگین وی ری
 • هزینه نصب و اجرای آن نسبت به سایر نماها کمتر می باشد
 • مقرون به صرفه
 • درز انبساطی پیوسته در نمای آجری
 • فایل تمرینی : دارد

بلکه تناسب در استفاده از متریال ها توصیه سیتاک است. انتخاب های شما در بخش متریال نمای اصلی همان انتخاب های شما در نمای پشت ساختمان خواهند بود. انتخاب سنگ ساختمانی مناسب که با شرایط آب و هوایی محیط سازگاری بیشتری داشته باشد تا دوام سازه را تضمین کند. سنگ هایی که برای نمای بنا انتخاب می شوند از استحکام و قابلیت های بیشتری در مقایسه با سنگ های مخصوص دکوراسیون داخلی برخوردار هستند. همانطور که می دانید و قطعا به وفور هم دیده اید برای نماسازی ساختمان از مصالح گوناگون و متفاوتی استفاده می کنند. شیشه های کرتین وال به دو روش Full Frame Less و Face Cap یا U-channel اجرا طراحی نما شهری - fa.wikipedia.org - می گردد. نمای سنگی به دو شکل نمای چسبانده شده و نمای مهار شده اجرا می گردد. این سیستم همچنین به خوبی آب بندی و هوابندی می شود. بهطور کلی نمای اسپایدر دارای سیستم متنوع ساختار سازهای از سیستم سازههای فلزی، کابلی و شیشهای میباشد که با توجه به کاربری ساختمان، بارگذاری و هزینه از آنها استفاده میشود. رعایت مدولاسیون در طراحی پنجره ها به منظور ایجاد تنوع و عدم یکنواختی نما توصیه می شود. در نمای سنگی منظور از سازه پشتیبان، سازه ای است که با استفاده از آن بارهایی که به مهارها و سنگ نما وارد می شوند، به ساختمان منتقل می گردند.

برای کسانی که تقریباً هرگونه سؤالی در مورد مکان و همچنین نحوه اشتغال طراحی نمای ساختمان با 3d max شما دارند ، احتمالاً می توانید از طریق وب سایت ما به ما ایمیل دهید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۵ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۶:۱۵:۳۳ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

اجرای آبنما تقریبا در تمامی مکان ها میسر است

برای مثال در شهر های تاریخی نمای های ساختمانی، دارای مدل های متفاوتی هستند از شهر های مدرن. به عنوان مثال در زمان رم باستان آنها را با مجسمه هایی سنگی یا برنزی یا اشکال حیوانات یا قهرمانان عصر خود تزئین می کردند که نمادی از قدرت و دلاوری آنها بوده است. تولید و اجرای نمای کرتین وال با مدرن ترین طراحی ها توسط این شرکت مهندسی انجام می گیرد. اگر بخواهید به کار کنتراست دهید نیز می توانید از سنگ های تیره ماربل یا سنگ های گرانیتی استفاده کنید. اگر پنجره ها مشکلی برای تقارن ایجاد نکنند با تخریب رویه نما و تقارن پذیری در طرح جدید به زیبایی بصری نمای ساختمان خود می افزایید. در نتیجه برای اینکه بتوانید یک نمای سیمانی مناسب داشته باشید باید از لایه های زیرین همراه با درزها مناسب و مقاوم در برابر شرایط و تغییرات آب و هوایی استفاده کنید. اگر با سیتاک همراه باشید ایده های جالبی برای بازسازی نمای ساختمان خود دریافت خواهید کرد که امیدواریم مفید واقع شود. البته می بایست نیم نگاهی نیز به کمسیون نمای منطقه داشته باشید. می توانید پلاک ساختمان خود را با طرح جدید بسازید و حتی نامی برای ساختمان خود انتخاب کنید و بالای سردر ورودی اجرا کنید.

طراحی نما رویت

سیتاک با بیش از ۱۰۰ طراحی نما در تهران که عموماً اجرا هم شده اند خدمات اختصاصی طراحی نما را به شما ارائه می کند. محمود میرلوحی در دفاع از این پیشنهاد گفت: شهرداری تهران دو مشکل مازاد نیرو و نبود کیفیت در نیروی انسانی دارد؛ که کیفیت نیروی انسانی شهرداری باید اصلاح شود. مزیت این روش کنترل کیفیت اجرا به صورت مداوم می باشد و نتیجه بهتری در اجرای کار خواهد داشت. می توانید با جلسات و نشست هایی در ساختمان ابتدا موافقت تمام همسایه ها و سپس بحث هزینه ها را روشن کنید و سپس اقدام کنید، تا در آینده به مشکل برنخورید. در مقایسه با مواد دیگر کاه و گل از ارزان ترین و در دسترس ترین مواد می باشد. یکی از استفاده هایی که می توان از آب نما نمود، استفاده ی تجاری آن می باشد. برای تنظیم و تدوین ضوابطی در ارتباط با نحوه ی برخورد با ابنیه و بافت های تاریخی ٬ کنگره هایی بین المللی هر چند سال یک بار تشکیل میشوند. نمای ساختمان خود که منتهی به حیاطخلوت و یا حیاطهای ویلایی شما میشود را میتوانید با آبنماهای زینتی زیباتر از همیشه به تصویر بکشید. ارتقای کیفیت و توسعه محصولات پیشرفته، ارتقاء دانش مهندسین و متخصصین شرکت، الگوبرداری و همراهی با کمپانی های بزرگ و مطرح جهانی در حوزه کاربرد فلزات در صنعت ساختمان، از اهداف اصلی گروه آرک متال می باشد. اجرای کرتین وال با اجرای لامل های افقی و عمودی که کیفیت بالایی دارند، توسط این مجموعه تولید و اجرا می شود.  1. سرعت نصب در این روش بالاتر است  1. مقاومت در برابر ریزش  1. 2- لامل Face Cap  1. بهره بری از انرژی خورشید،  1. ماژول های منحصر به فرد در رنگ  1. از شیشه های ساده اما دوجداره استفاده کنید
هدف این دفتر طراحی و اجرای نماهای ساختمانی بدیع، خاص و زیبا به همراه انتخاب بهترین مصالح و با هزینه مناسب می باشد. ۴- استفاده از وسایل مناسب در اتاق نشیمن: یکی از روش های کاربردی که در زیباسازی اتاق نشیمن کاربرد دارد، استفاده از یک وسیله و المان قدیمی در این اتاق می باشد. شما می توانید در نماهای کلاسیک از اندازه های مختلفی برای المان قوس استفاده کنید. با توجه به نوع ستون ها (پایپ، فین گلس، نیم فین، قوطی و …) زیرسازی مناسب انجام می گردد. جهت اجری ارزان ترین نمای فریم لس و همچنین دریافت مشاروه در این زمینه با این مجموعه ارتباط بگیرید. با نابودی خانه های خود آشفته، مشتریان تلاش می کردند تا تلاش خود را برای بازگرداندن ارتباط عاطفی قوی که به خانه قبلی باز می گردید، بازسازی کنند. اگر نیاز به اجرای نمای کرتین وال و فریم لس دارید، و می خواهید در این زمینه مشاوره های تخصصی هم ببینید، با ما ارتباط بگیرید. اگر نما سیمانی باشد ابتدا باید به صورت کامل خشک شود و سپس رنگ نما اجرا شود. باید به صورت کامل تعمیر اجرای نما در زمستان - fa.wikipedia.org - شود. باتوجه به استفاده طولانی مدت از نمای مس در بام و نمای ساختمان ها در اروپا تکنیک های مختلف اجرای نما و سقف مسی به صورت مدون در اسناد و کتابهای مرجع معماران اروپایی ذکر شده است.

بازیافت مس نیاز به حدود ۲۰ درصد از انرژی مورد نیاز برای استخراج و پردازش فلز اولیه دارد. فرایند خوردگی همچنین یک سطح پتینه شده را تولید می کند که عمدتاً کربنات مس سبز است. سیتاک در ادامه بحث طراحی نما امروز به بررسی و توضیح بازسازی نماهای فرسوده می پردازد. سیتاک در بحث اجرا نیز در کنار شماست و در صورت نیاز و به صلاحدید شما آماده اجرا کردن طراحی نما نیز می باشد. برحسب شرایط، توپوگرافی زمین و هدف هایی که از ایجاد آب نما وجود دارد، اشکال مختلفی از آن ساخته می شود. امروزه استفاده از سنگ تراورتن به دلیل داشتن تنوع طرح و رنگ توانسته در میان انواع سنگ هایی که می توان از آنها به عنوان سنگ نما بهره جست جایگاه خوبی را کسب نماید . هر آیتمی را که در یک طرف نما طراحی می کنید حتماً می بایست عین آنرا در سمت دیگر نما هم طراحی کنید. کنج یا گوشه نما در واقع محل برخورد دو نمای عمود بر هم است. آجرهای رسی نیز به دو دسته آجرهای نسوز و آجرهای سنتی تقسیم بندی میگردند. نماهای سنگ و چوب بیشتر در دسته بندی نماهای مدرن جای می گیرند و قوانین مربوط به طراحی و اجرای خاص خود را دارند.

برای کسانی که تقریباً هرگونه سؤالی در مورد مکان و همچنین نحوه اشتغال طراحی نما جنوبی شما دارند ، احتمالاً می توانید از طریق وب سایت ما به ما ایمیل دهید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۵ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۱:۰۳ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

اجرای نمای آجری ، اجرای نمای ، نمای آجری ، اجر نما ، نمای ساختمان

طراحی نمای مدرن : اگر طراح نیستید و می خواهید نمای ساختمان خود را معمارانه طراحی کنید یا مناسب ترین طرح را انتخاب کنید باید از اصولی که یک معمار طی طراحی نما در نظر می گیرد استفاده کنید. در این جا شما با اصولی طراحی نما به سبک مدرن آشنا خواهید شد. به طوری که از متریال بتن در طراحی پارکینگ ها، طراحی لابی ساختمان، طراحی بدنه راه پله، طراحی لابی ورودی هر واحد و طراحی داخلی هر واحد نیز استفاده شده است. نکته بسیار حائز اهمیت در این روش، بندکشی آجرها است که از نفوذ آب به پشتنما جلوگیری کند. ساختمان زیر از جمله مواردی است که نمای شبکه بندی شده دارند. گرچه در مواردی هم برای طراحی نماهای مدرن ساختمانهای مسکونی بهصورت یکپارچه و ترکیبی نیز به کار میرود. طراحی نما همینطور که می بایست طبق ضوابط شهرداری انجام شود باید اجرایی نیز باشد. طراحی نما هم بر اساس نیازهای اقلیمی ساختمان شما و هم بر اساس ضوابط شهرداری هر منطقه انجام می شود. طراحی نما این پروژه یکی از خاص ترین پروژه های انجام شده توسط دفتر راستا می باشد. دکوراسیون داخلی منزل یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین طراحی های داخلی بوده و با توجه به پیشرفت و توسعه علم و تکنولوژی امروزه شاهده بهره مندی از ایده های نوین و جدید در دیزاین منازل بهره مند می شوند.

طراحی نما و دکوراسیون داخلی منزل

 

ما در گروه معماری زردستان با گروهی متشکل از معماران خلاق، بهترین و مناسب ترین خدمات طراحی نما را به شما ارائه خواهیم داد. علاوه بر این باید متریال مصرفی در ساخت نمای ساختمان را نیز به خوبی بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب را در هنگام طراحی نمای ساختمان داشته باشید. البته این امر و شخصیت پردازی در طراحی نما کاملاً وابسته به طراح است. این پروژه در سال های 94-93 انجام شده است. این شرکت ها معمولاً دوام تا 20 سال را برای انواع ترمو وودها تضمین می کنند اگرچه درستی این ادعا بایستی در عمل سنجیده شود. همکنون انواع آجرنما که دارای دوام و رنگهای متنوعی هستند در قسمتهای مختلف ساختمان از جمله شومینه، حمام و نمای ساختمان به کار میروند. برای طراحی نمای خارجی ساختمان از مصالح مختلفی استفاده می شود که انتخاب رنگ و طرح نمای ساختمان از اهمیت بسیار برخوردار است. نور از دیگر گزینه های مهمی است که این روزها در طراحی نما نقش بسیار موثری را ایفا می کند. زمانی که وارد هر فضایی میشوید احتمالاً اولین چیزی که به چشم میآید پوشش کف نیست بلکه دیوارها، مبلمان و لوازمی است که در افق دید شما قرار دارند. برخلاف سایر سبک ها، در طراحی نمای مدرن، مصالح متنوع و متفاوتی کاربرد دارند. البته این موضوع هم قابل ذکر است که در مناطق بارانی، کمی با مشکل مواجه می شوند و نیاز به ترمیم دارند. سیستم نمای خشک بدون برداشتن سطح دیوار موجود، مستقیماً بر روی دیوار قابل اجرا بوده و بنابراین اجرای این سیستم بدون ایجاد ضایعات و زبالههای ساختمانی معمول و همچنین بدون ایجاد سرو صدامیباشد.

این فریم هم به صورت باز شو و هم به صورت فیکس قابل اجرا می اجرای نمای گرانولیت باشد. هم چنین بعد از خواندن این مطلب، می توانید ساختمان قدیمی خود را به نمای ساختمانی سنتی مدرن تبدیل کنید. طراحی نمای ساختمان موضوع خیلی مهم و تخصصی است که پیشنهاد می شود برای انجام آن به گروه های طراحی ( دفاتر طراحی ) مراجعه کنید تا این کار را بصورت تخصصی انجام دهند. امروزه یکی از سبکهای مورد استقبال در طراحی نماهای مدرن، طراحی فضاهای چند کاربردی در ساختمانهای مدرن هست. شیشه اسپایدر به نمای ساختمان جلوهای منحصر بخشیده و آن را به یکی از بهترین و ماندگارترین نوع نماها تبدیل می کند. طراحی نماهای ساختمانی بدیع، خاص و زیبا به همراه انتخاب بهترین مصالح و با هزینه مناسب هدف اصلی این مجموعه است. اگر شما میخواهید یک بنا را برای طراحی نما ارزیابی کنید بهتر است که تمامی قسمت ها و بخش های مختلف از قبیل محوطه، پشت بام، اطراف ساختمان و … را بررسی کنید. طرح ها ی بسیاری از استرچ متال موجود است به صورت متخلل دایره ای خطی و …. اصول طراحی نما تابع قوانین معماری مدرن است. در طراحی نمای مدرن با توجه به آخرین دستاوردهای اجرایی در طراحی نما جای خود را باز کرده است. تناسبات عناصر ساختمان لازم است با کل ابعاد ساختمان مطابقت داشته باشد.  • مصالح با کیفیت و پایدار  • استفاده از سطوح و خطوط مورب و کج و معوج  • مدل سازی پیاده رو و گیاهان  • نهایت استفاده از نور روز  • مکان پروژه : شهر هنگ کنگ  • هزینه کمتر و صرفهجویی اقتصادی  • قابلیت شستشوی راحت و سریع  • استفاده از یک سبک معماری مورد پسند و مشخص

 به این ساختمان ها، ساختمان پایدار می گویند. می تونی مشکلت رو مطرح کنی یا اینکه یه پروژه کامل رو سفارش بدی. باسلام واحترام پیرومذاکرات تلفنی وطرح های دریافت شده درخصوص پروژه و نحوه اجرای نمای کرتین وال موردنظرواقع ……………………………. واقعیت آن است که نمای ساختمان اولین مرحله برخورد مخاطب با ساختمان شماست. این پروژه با مساحت حدودی ۱۰۰۰ متر مربعی و همچنین کاربری مسکونی در مرحله طراحی نما قرار گرفته شد . در مقالات مربوط به طراحی نما اصول طراحی، سبکهای طراحی مثل مدرن، ترکیبی، رومی و کلاسیک و به مزایا و معایب هرکدام اشاره شد. به منظور آسانتر شدن کار طراحان و سرعت بخشیدن به طراحی، مدل اولیه از کلیت سه بعدی پروژه در فرمت اسکچ آپ تهیه شده و فایل آن در اختیار طراحان قرار داده شده است. در حقیقت یک نمای زیبا میتواند موجب دلنشین شدن منظر شهری نیز شود. ولی ساختمان شما با سبک دیگری از طراحی نما زیبا و دلنشین شود. داخل قاب های بدنه پارکینگ، بدنه راهپله و بخشی از قاب سازی های داخل واحد، قسمت هایی است که طراحی دکوراسیون داخلی، آن را آجر در نظر گرفته است. بخشی از سایت پروژه با جاده درگیر بوده. بیان فضایی صریح و روشن در پلان از طریق حجم های ناب و معمارگرایانه و در عین حال خلق فضاهایی که با تاریخ معماری ایران ارتباط برقرار می کند از رویکردهای مهم طراحی آن می باشد.

برای بیان یکی از خصوصیات بارز معماری مدرن را به زبان ساده، می توان از دو واژه صفحه و شیشه استفاده کرد. در واقع با بیان این مطلب که تقارن در طراحی نما مهم است سبک های کلاسیک به ایران راه پیدا کرد. نما مربوط به یک ساختمان سه طبقه است که توسط خانه معمار طراحی شده و استفاده از سنگ سفید عباس آباد زیبایی این نما را دو چندان کرده.جهت دانلود پلان معماری می توانید کلیک کنید. در طراحی نمای مورد نظر خود حداکثر از دو رنگ غالب استفاده کنید و سعی کنید که از رنگ های نامتعارف استفاده نکنید. این نمای شیشه ای کارآیی، دیزاین و حداکثر شفافیت را به ارمغان میآورد. از لاستیک های EPDM نیز به منظور هوابندی و آب بندی در این نوع از نمای کرتین وال استفاده می شود. باید بدانید که از جمله مهم ترین روش های خریداری کردن انواع ایزوگام های مختلف و هم چنین این نوع ایزوگام ها خرید های عمده می باشد. بهتر است بدانید که این شرکت های فعال در این زمینه اگر از این سایت ها برای فروش استفاده نکنند خرید و فروش ها بسیار سخت خواهد بود. اگر به نمای یک ساختمان بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمانهای شهر توجه شود، همگونی نمای شهری در مجموع از بین میرود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۵ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۱:۵۶ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)

اجرای نمای شیشه ای ساختمان

مهندسان ناظر مسئول اجرای دقیق نقشه های مصوب نما و حجم خواهند بود. سردار برادرم بود ! شهید حاج قاسم سلیمانی: همان دختر کمحجاب دختر من است با سردار دل ها حرف بزن فیلمی از جانباختگان ازدحام جمعیت کرمان در تشییع حاج قاسم سلیمانی کارتون اوگی و سوسک ها قسمت لباس اوگی آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو مجاز است ؟ پیش آمدگی عناصری همچون؛ لبه پنجره ها، قرنیز و قاب سازی های مجاز در فضای معبر عمومی، بیش از ۳۱ ضوابط طراحی نما در تهران - https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D9%85%D8%A7_(%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86) - - لینک خبر - سانتیمتر نباشد. در بحث نمای ساختمان های کنونی، چیزی که بیش تری تأثیر را دارد، سلیقه های شخصی است، این سلیقه ها در سطح گسترده هم می تواند نقطه ی قوت باشد، هم نقطه ی ضعف. آمپر متر کلمپی 400 آمپر AC یونیتی UNIT UT201-گروه فنی مهندسی متروتیک 20 فضای ذخیره شیک، فضای ذخیره تخت دوبخشی شکار مار توسط کروکدیل دیرین دیرین - تخلیه آموزش ریتم نوازی گیتار حرفه ای ستون چهارم عزت نفس از نگاه ناتانیل براندن آهنگ لری تیه کال باصدای اسماعیل فارج دزد دریایی با غارت بیش از 400 کشتی تجاری معروف به بارتولومئو رابرتز !!! حیوان محافظ شما چیست؟ نمای خشک سنگ ، فاصله ای در حدود 30 تا 45 میلی متر بین دیوار نما و پوشش سنگ در نظر می گیرد. لبه خارجی پیش آمدگی بنا و الحاقات آن (مانند تابلو، سایبان، روشنایی، حفاظ، کف پنجره، علائم و غیره) با لبه جداول سواره رو نباید کمتر از یک متر فاصله افقی داشته باشد.

طراحی نما قدیمی

در نهایت شما نحوه نور پردازی و تنظیم روشنایی، تنظیمات دوربین و تنظیمات رندر نهایی را برای به دست آموردن رندر های سریع و در عین حال نتایج چشمگیر را خواهید آموخت. برای جلوگیری از عبور نور از نمای شیشه ای و به عنوان فیلتر اطراف نما با درختان افرا و زبان گنجشک و راش پوشیده شده است. شیشه دو جداره تولید شده به مدت 5 سال در برابر بخار زدگی توسط شرکت گارانتی می گردد. در این حالت شیشه بر روی ساختار لامل واقع می شود و درپوش هایی که وظیفه نگهدارنده دارند از خارج بر روی لامل قرار می گیرند. در تهران شرکت های طراحی نما زیادی وجود دارند که غالباً بر پایه آماده سازی طرح اولیه در غالب سبک های مختلف کلاسیک، مدرن و ترکیبی شکل گرفته اند. Autodesk 3ds Max یکی از قویترین و پیشرفته ترین برنامه ها در زمینه طراحی سه بعدی و انیمیشن سازی به شمار می رود . یکی از مهم ترین عواملی که باعث محبوبیت چوب ترموود در طراحی نما شده است، جلوه ای است که این چوب به طراحی نما و سطح خارجی ساختمان می دهد. 1. یک مهندس معمار قبل از طراحی می بایست به سطح مالی کارفرما نیز توجه کند زیرا اگر کارفرما توان مالی اندک داشته باشد ، زیبا ترین و اصولی ترین طراحی نمای ساختمان را نمی توان اجرا کرد. بهتر است بدانید که یکی از مهم ترین ایزوگام های موجود در بازار های خرید و فروش ایزوگام مخصوص سقف شیروانی می باشد که در مناطقی که بارندگی زیادی می باشد استفاده می کنند.  • 6-1-2 حمل و نقل و نگهداری  • 2D interior - Moving the lines to the right heights 06min 14seg  • 4 روش نمایان  • بهینه سازی (وزن کم، استحکام بالا و هزینه پایین)  • قیمت تمامشده اجرا کمتر  • 4 ویژگی منحصر به فرد این دوره آموزشی چیست ؟  • سنگ بادبر  • 1_سنخیت نما با بافت مجموعه ی بافت شهری
چرا که در خرید های عمده قیمت نما شیروانی ایزوگام و هم چنین قیمت های دیگر نوع ایزوگام های مختلف ارزان تر از قیمت های روز بازار های خرید و فروش در نظر گرفته می گردد. کافی است که یکبار به بازار سنگ سری بزنید تا با این تنوع خارق العاده بیشتر آشنا شوید. ترکیب سنگ ها و آجر ها در نماهای ترکیبی نیز دیده می شود. برای طراحی نمای بیرونی ساختمان های ویلایی و آپارتمان ها می تواند از نمونه های سنگی نماهای رومی استفاده کرد. طرح این موضوع نیز خالی از لطف نیست که استفاده سازندگان سبک کلاسیک بر این است که هزینه زیاد نمای کلاسیک و نمای رومی ، ضمن جبران هزینه ها ، برگشت سود بیشتر را نیز به همراه دارد. 5⃣ از دوغاب با سیمان زیاد استفاده شود. استفاده از لوستر، دیوارکوب، هالوژن ها و نورهای مخفی آفتابی فضایی گرم ایجاد خواهد کرد. در این سیستم، شیارهایی مخصوص توسط دستگاه شیارزن مکانیکی در پشت سرامیک ها در دو جهت مخالف هم ایجاد میشود. تولید مصالحی که جهت اجرای نمای خشک استفاده می شوند بصورت صنعتی است به همین علت دارای کیفیت بسیار بالاتر و مطابق با استاندارد های مربوطه می باشد. از دیگر خصوصیات و ویژگی های این 16 نما می توان به نور پردازی، تهویه، دید، الگو های استمراری و بعضی موارد دیگر اشاره نمود. در اجرای شیشه اسپایدری از نماهایی با سبک مدرن امروزی هماهنگی دارد و ضمن جلوه زیبایی که به ساختمان میبخشد باعث فراگیر شدن نور طبیعی در کل ساختمان شما میشود.

اجرای نما بتنی

نما به عنوان پوشش نهایی ساختمان تاثیر به سزایی در جلوه ی ساختمان دارد. نرم افزار Autodesk 3ds Max بخاطر داشتن ابزارهای کارا و قدرتمند در بسیاری از صنایع به ویژه بازیهای رایانه ای و طراحی و خلق جلوه های ویژه در فیلمها بسیار پرکاربرد است. بدون داشتن طرح سه بعدی معمولا در اجرا، مجبور به دوباره کاریهای بسیاری خواهیم شد. متریال های رنگی در کنار هم نمای ساختمان شما را به جذابیت می رسانند. به این شرط که متریال هایی را در کنار هم قرار دهید که رنگ آنها باعث ایجاد تضاد در سبک طراحی نما نشود. ضرورت پیش بینی تدابیری همچون آبچکان برای بام به نحوی که از لغزش آب بر روی نما و ایجاد لکه جلوگیری شود. در این روش در ضخامت سنگ سوراخ هایی ایجاد می گردد و با استفاده از اسکوپ های پیمی گالوانیزه و استیل، سنگ در محل خود نصب و رگلاژ می شود. ۴-در هوای سرد و شرایطی که امکان یخ زدن آب هست، عملیات سنگ کاری متوقف شود. بنابراین، احتیاج به مصرف انرژی کمتری جهت گرم و یا سرد کردن محیط ساختمان خواهید داشت. برای داشتن یک نمای زیبا، انتخاب متریال مناسب با کیفیت و جنس آن می تواند تا حد زیادی به زیبایی نما کمک کند. همانطور که می دانید انتخاب رنگ متریال ها در نماهای مدرن کمی حساس تر است. موضوع ساماندهی نماهای شهری با لحاظ ضوابط طرح تفضیلی شهر تهران توسط معاونت شهرسازی و معماری مورد توجه ویژه قرار گرافته است.

طراحی نما خشک

آن چه که در این جا به بیان آن خواهیم پرداخت، شرایط و ضوابط طراحی نمای ساختمان در اصفهان می باشد. در این مجموعه آموزشی برای مدل سازی نما های گوناگون معماری به بررسی تکنیک های مختلف می پردازد. و موضوعاتی مانند انیمیشن سازی اجسام متحرک در نما و بهره گیری از پلاگین های رشد در زمان واقعی را نیز خواهید آموخت. از جمله کارهای نهایی وتکمیلی در ساختمان به منظور به تصویر کشیدن چهری واقعی و زیبای آن نماسازی است . کلش واقعی توصیه و مشاوره دکتر امیر دانش زاده درباره نظام جدید یا قدیم روز قیامت چگونه در جی تی ای وی دزدی کنیم؟ از لاستیکهای «دیالکتریکال پی وی سی» جهت عدم خوردگی بین آهن و آلومینیوم، بین بَست آلومینیومی و نبشی آهنی استفاده میشود. با استفاده از V-Ray Next بدون اینکه نیاز باشد اطلاعات زیادی از نحوه عمل موتور رندر وی ری بدونید می تونید صحنه های بسیار جالب و زیبایی رو رندر کنید. شما فکر کنید از یک نوع سنگ ساختمانی عکسبرداری کردید و میخواهید تو محیط نرم افزار اون رو وارد کنید میبینید که رنگشون رنگ دلخواه شما نیست. شما می توانید برای رنگ سفید از سنگ های ممتاز تراورتن استفاده کنید و رنگ های نقره ای را با ورق های کامپوزیت اجرا کنید. شما می توانید از این متریال به صلاحدید طراح خود استفاده کنید. عموماً از نماهای مدرنی لذت میبریم که در ذهن ما سؤالات متعددی به وجود آورند. شما در نماهای مدرن به احتمال فراوان یا از چوب های ترموود استفاده می کنید یا از آجرهای مخصوص نما.

طراحی جدید نمای ساختمان

خصوصاً زمانی که شما از ترکیب رنگ هایی با کنتراست یا هارمونی بهره برده باشید. یک نمای مدرن معمولا حاصل ترکیب دو یا چند مکعب است. سیتاک توصیه می کند در طراحی نما به سبک مدرن بیشتر از کنتراست رنگ ها استفاده کنید. در این ساخت و ساز پر شتاب نیاز به بررسی طرح های ارایه شده توسط جمعی از صاحب نظران و مسوولان در مراکز تایید پروانه های ساختمانی ضروری به نظر می رسد. نگران نباشید، سیتاک از ابتدا تا دریافت تایید شهرداری در کنار شماست. با توجه به توضیحاتی که ارائه شد یادتان باشد اخذ مجوز و تایید در شهرداری مستلزم رعایت کامل ضوابط است. رویکرد آموزشی آکادمی مدرسه معماری در این دوره، طراحی مبتنی بر ضوابط اجرایی و مقررات شهری و کشوری کمیته نما میباشد. طراحی نما در رویت در رویت یکی از آموزش هایی بسیار کاربردی و آسان می باشد که می توان بااستفاده از ضوابط به راحتی هرچه تمام تر در این نرم افزار استفاده کرد. این پروفیل ها به دو صورت طراحی شده اند.مدل روکار و توکار که هندریل شیشه ای دفنی همان مدل توکار است.شیشه های بکاررفته برای اجرای این مدل نرده ها، سکوریت و لمینیت می باشد. در این بخش ۲۰ ایده و مدل نمای ساختمان یک طبقه ، نمای ساختمان دو طبقه ، نمای ساختمان دوبلکس و نمای ساختمان تریپلکس را برای شما آماده کرده ایم که به سبک های مختلف معماری طراحی شده اند .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب
تاریخ : ۵ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۸:۱۴ | نویسنده : طراح نما | نظرات (0)نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By arasblog.ir:.